fbpx
RubrikaOstatní

Tak jsem v Praze..

„Tak a jsem tu“ ve víru velkoměsta, řekla jsem si před půl rokem v Praze 🙂 Byla to moje největší změna v mém životě. Nebudu psát, že jsem se vůbec nebála a že všechno bylo pro mě snadný.. protože ne, nebylo.. a určitě nejsem jediná, kdo tady toto prožíval (prožívá). Já měla velké plus, že jsem se přestěhovala za mým přítelem, který pro mě není jen přítel, ale i nejlepší kamarád. Za ten půl rok byl i mým průvodcem Prahy a dá se říct, že stále je ( pořád nevím jakým východem vystoupit na Karláku 🙂 ).

Nejtěžší pro mě bylo opustit moje dvojče, jelikož jsem s ní prožila každý den a byla jako moje nejlepší kamarádka a taky celou mojí rodinu, ale přece nejsme od sebe přes půl zeměkoule, ale „jen“ 4 hodiny cesty :).. Strach jsem měla i z toho, jak holka z Karviné půjde po Václaváku sama , to bylo pro mě nepochopitelné . Všude davy lidí, nikdo neuhýbá a ty musíš jen říkat – „s dovolením“, a nebo „excuse me“, protože polovina lidí nemluví ani česky – ale to je jen můj poznatek 🙂

Unešená jsem z každého mostu přes Vltavu. Ten výhled vždy stojí za to. Miluji, když každé ráno jezdím autem do práce přes most a vidím východ slunce, Pražský hrad a ten klid, ale fakt jen ráno, protože klid tu v noci opravdu nenajdete..

Praha se mi nikdy moc nezamlouvala a vždycky jsem si říkala :“ Ježíš, nechápu jak někdo může bydlet v Praze, to je tak hektický město!“ A najednou jsem tady, ikdyž mě tady zavedla láska, začíná se mi tady líbit. Je tady hodně kultury a historie, ta mě vždy zajímala a Praha je toho plná, takže toho musím ještě spoustu stihnout a taky spoustu kavárniček, obchodů a dobrých věcí co prostě musím ještě vyzkoušet a poznat. Dám sem možná někdy typy „novopražákům“ kam zajít a ráda ocením, když mi dá někdo nějakej typ, kam kouknout a co si nenechat ujít.

Takže rada pro ty, kteří se rozhodují odstěhovat a udělat změnu- jděte do toho, vždyť žijeme jen jednou a život je změna! Za ten půl rok jsem dokázala stihnout spoustu věcí – především najít skvělou práci, poznat nové lidi, krásné místa a hlavně vůbec ničeho nelituji.

2 Kommentaře

  • Soňa K. Photography

    18.9.2017 at 14:05

    Stěhování mě taky teď v nejbližší době čeká, ale nebudu se stěhovat takovou dálku, jako jsi se stěhovala ty, takže to budu mít v tomhle ohledu lehčí, protože zůstanu ve stejném městě, jako jsem doposud byla…Prvně budu bydlet se svým přítelem sama, tak jsem na to hrozně moc zvědavá, jak nám to spolu dopadne, ale myslím, že to bude bez problémů, protože jak jsi psala, je to můj přítel, ale zároveň nejlepší kamarád 🙂

    Odpovědět

Napsat komentář