fbpx
RubrikaKosmetika

Přírodní kosmetika Botanicus

Dlouho jsem hledala kosmetiku, která mi budou vyhohovat a bude pro mě to „pravé ořechové“. U kosmetiky (ne jen kosmetiky)  je většinou smutný to, že skoro ve všech produktech je přehnaně moc chemie a moje vlasy a pokožka to moc nedává:-). Setkala jsem se hodněkrát s tím, že na obalu šampónu či krému je napsané velkým písmem “ přírodní“ a jak si přečteme malým písmem složení výrobku, tak už víme, že je to bohužel marketing. Prostě na to slovo „PŘÍRODNÍ“ zákazník letí a teď jako bonus, je to strašně IN..  a to vůbec není špatně, ale kdyby všechno bylo pravda, tak by to bylo ještě lepší.

Zamířila jsem o víkendu do Botanicusu, o kterém jsem se dozvěděla od kamarádky.  Vůbec jsem tuto značku neznala a to je škoda. Byla to láska na první pohled. Obchod najdete na Praze 1, to asi každý „pražák“ ví, jelikož já nejsem ještě pořádná „pražačka“, tak jsem trošku bloudila.

V kamenném obchodě je parádní atmosféra a ta vůně všude kolem, no prostě paráda. Cítila jsem se jako v ráji. Najdete tam vesměs všechno od olejíčků, sprchových gelů, ručně vyrobených mýdel, pěn do koupelen, kondicionérů, krémů , dokonce i jídlo (medy, džemy, sirupy) atd. . U všech produktech jsou testery,  můžete si všechno hned vyzkoušet. Kosmetické výrobky jsou složeny z rostlinného materiálu. Výrobky mají své kouzlo, většina z nich je ruční práce. Botanicus vyrábí produkty z čerstvých rostlin přímo z jejich zahrad.

Já si vybrala pleťový krém s esenciálním olejem růže. Je hydratační a na toto období jako stvořený. Nanáším si ho každý večer a ráno je pleť hladká a svěží. Navíc krásně voní a je doopravdy přírodní.

Další volba byla pro mě jasná – jemný šampón s esenciálním olejem Jalovec červenoplodý, který je vhodný pro citlivou pokožku. Šampón je v krásné sklěné lahvičce s korkovým víkem a vevnitř jsou kusy jalovce. Obsahuje esenciální oleje lavandin a jalovec červenoplodý, který ma charakteristickou kouřovou vůni, navíc obsahuje extrakt z levandule, který napomáhá ke zklidnění pokožky. Tento „vlasový“ zázrak se má nechat působit ve vlasech minutu a následně smít vlažnou vodou.

Oba výrobky z Botanicusu jsou skvělé a po chvíli jsem se zamilovala :).

A co vy? Taky máte svoji oblíbenou kosmetiku

Napsat komentář